T-Rex Slidery do BMW F800GT

Po dwóch glebach jakie mi się przydarzyły postanowiłam dalej nie katować plastików na motocyklu i jakoś się zabezpieczyć przed następnymi potencjalnymi uszkodzeniami. Trochę poczytałam, pooglądałam zdjęcia i przejrzałam review sliderów. Wybrałam slidery ponieważ rury słabo by wyglądały z plastikami. Chwilę mi zajęło znalezienie takich sliderów które nie wymagałyby cięcia plastików, większość wymagała wiercenia w owiewkach.

Przypomniało mi się jak znajomy zachwalał swoje slidery, które uratowały mu motocykl od większych zniszczeń przy ślizgu i na dodatek był bardzo zadowolony z designu. Postanowiłam to sprawdzić i tak trafiłam na firmę T-Rex Racing. Faktycznie design samych sliderów dość odmienny, nie są to typowe grzybki wystające z boku motocykla. Solidne dwa kawały tworzywa z logiem F800GT pod kolor motocykla.

Sugerując się opisem, że montaż nie wymaga modyfikacji plastików, zamówiłam dwa komplety dla siebie i dla Kingi, przez stronę firmy na ebay. Po doliczeniu cła taka opcja była najkorzystniejsza cenowo. Slidery kosztowały £189.51 GBP + cło £76.10 GBP czyli w sumie za całość £265.61 za dwa komplety sliderów na oba nasze motocyle. Na przesyłkę czekałam ok miesiąca, cóż długa droga ze stanów.

Dobrze zapakowana przesyłka zawierała dwa komplety sliderów. Na zdjęciach na stronie, slidery wyglądały na zgrabniejsze,  po rozpakowaniu zaczęłam przez chwilę wątpić w słuszność mojego wyboru, bo slidery wyglądały jak dwa olbrzymie kloce plastiku… Jak to będzie wyglądało na motocyklu?

Jedno czego na prawdę nie lubię w tym moim motocyklu, to to, że żeby tam cokolwiek zrobić, muszę odkręcić 500 śrubek i zdjąć boczne panele (niebieskie) a najlepiej jeszcze wewnętrzne panele (czarne). Ale cóż taki urok, plastikowych motocykli, do roboty, samo się przecież nie zrobi 🙂

T-Rex lewa strona
T-Rex mocowanie lewa strona F800GT

Montaż lewej strony poszedł sprawnie, trochę problemów z odkręceniem dużej śruby, głównego punktu mocowania slidera, na szczęście mój nie zastąpiony sąsiad ma wszystkie klucze których mi brakuje. Montaż prawej strony nie należał do przyjemności. Nie dość, że trzeba było trafić z montażem w poprzeczkę spinająca slidery, taka rurka, która przechodziła przez cały motocykl, to prawa strona mocowania plastikowych klocków wchodziła na styk pod węże od chłodzenia.

T-rex prawa strona
T-Rex mocowanie prawa strona F800GT

Próba zdjęcia opasek z węży od chłodzenia, skończyła się malutką kałuża płynu chłodzącego pod motocyklem, więc to udogodnienie montażu sliderów szybko sobie odpuściłam 🙂

Za to bardzo mi pomogła obfita ilość nie cenzuralnych słów, jakoś po tym upchnęłam mocowanie na miejscu, dokręciłam śruby i prawie gotowe, zostało tylko założyć czarne, wewnętrzne plastiki, na nie niebieskie a potem zamocować już tylko plastikowe klocki na właściwe mocowania.

Lewa strona poszła bardzo sprawnie, wszystkie plastiki trafiły na swoje miejsce i mogłam zamocować plastikowy klocek. Przy prawej stronie zaczęły się schody. Oryginalne mocowanie czarnego plastiku, zostało skutecznie zasłonięte przez mocowanie slidera, około 1cm grubości płyta siedziała tak ciasno pomiędzy wężami od chłodzenia, że nic więcej tam już nie wchodziło, na pewno nie mocowanie jednej z owiewek motocykla. Myślałam, że mnie szlag trafi na miejscu, po to bujałam się ze ściąganiem tych sliderów z USA bo miały nie wymagać żadnej ingerencji w owiewki, zero cięcia czy wiercenia. Na dodatek, zamówiłam takie same dla Kingi.

Jakiś mądrala by pewnie powiedział, że mogłam sobie sprawdzić review i sposób montażu. Oczywiście, że sprawdziłam. Sprawdzam takie sprawy przy większości moich zakupów online. Niestety jedno z większych forum poświęconych F800GT miała tylko jeden post o tych sliderach, w dodatku kończący się przepychanką czy slidery to w ogóle dobry pomysł. Pozostało mi skontaktować się ze sprzedawcą.

Drogi T-Rex co z tym fantem zrobić?

Napisałam maila zobrazowanego zdjęciami, opisałam gdzie mam problem z montażem i zapytałam grzecznie co proponują, może po prostu coś źle zamontowałam i muszę to zrobić inaczej? Wymiana maili poszła dość sprawnie, chociaż była opóźniona różnicą w strefie czasowej. Suma summarum firma T-Rex Racing stwierdziła, że z jakiegoś dziwnego powodu, motocykl który oni maja u siebie jest inny od mojego i na ich pokazowym motocyklu, montaż nie wymaga modyfikacji plastików. No i oczywiście jak chcę to mogę zwrócić do nich produkt.

Super. Wyjście miałam, odesłać im slidery, zamówić inne i potem bujać się z montażem nowych, cięcie wiercenie i bóg wie co jeszcze, albo zostawić te slidery, które już praktycznie zamontowałam i obciąć kawałek owiewki wewnętrznej, żeby wszystko przykręcić na miejsce. Cóż wybrałam, opcje numer dwa.

Z pomocą przyszedł mi mój „lidlowy dremel” wielofunkcyjny najlepszy przyjaciel kobiety 🙂 Obcięłam zbędny kawałek wewnętrznej czarnej owiewki i dzięki temu mogłam ją przykręcić na miejsce. Nie obcięłam sobie przy tym żadnego palca co uważam za duży sukces.

Po zamontowaniu wszystkich owiewek, mogłam przykręcić plastikowe klocki na miejsce, dobra one nie są plastikowe. To bardzo twarde i odporne na ścieranie tworzywo sztuczne, które po przykręceniu do metalowych mocowań, zaczęły jakoś wyglądać, w końcu.

Słowem podsumowania, myślę, że firma T-Rex posiada poprzedni model motocykla czyli F800ST stąd różnica w mocowaniu owiewek. Miło by też było aby zmienili opis na swojej stronie, o co ich prosiłam, ale tego nie zrobili, gdyż montaż ich produktu do motocykla BMW F800GT ’14 wymaga modyfikacji owiewek.